امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
بازدیدها
۶۸
۳۳۴
۸۹۱
۵۴۰
۴۶۶
۳۱۴۷
۱۴۷۳۰۲
آی پی شما: 54.205.211.87

رونمايي از خودروي فرمول دانشجويي سورنا

در روز دوم دیماه 1396، خودروی فرمول دانشجویی سورنا که توسط دانشجویان رشته مکانیک دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ساخته شده است، رونمایی گرديد. انشالله اين خودرو در تیرماه سال 1397 در مسابقات خودروی فرمول دانشجویی جهان در کشور ایتالیا شرکت خواهد کرد.

در مراسم رونمایی این خودرو که با حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر، معاون حمل و نقل شهرداری مشهد، مدیران شرکت ایران خودروی خراسان و جمعی از حامیان مالی این طرح برگزار شد، دکتر حبیب رجبی مشهدی، رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی با تمجید از تیم سازنده خودروی فرمول یک سورنا گفت: در کشورهای اروپایی که از توسعه قابل توجهی برخوردارند، به شدت به نیروهای جوان دانشجویی نیاز دارند که حاضر باشند در رشته های سخت تحصیل کنند و برای تحقق این هدف همواره در حال بازاریابی هستند. وحید ریاضی تهرانی، از اعضاي تيم و مدیر دانشجويي پروژه خودروی فرمول یک سورنا نیز در مراسم افتتاحيه، با خاطر نشان کردن اينکه سالانه 700 خودرو برای شرکت در مسابقات فرمول دانشجويي در جهان ساخته مي شوند، مهم ترین مسابقات اين خودروها را مربوط به کشورهای آمریکا، ژاپن، انگلستان، استرالیا، آلمان و ایتالیا ذکر کرد. وی افزود: داوران مسابقات فرمول یک دانشجویی نیز اغلب از مدیران و رؤسای شرکت های بزرگ خودرو سازی دنیا هستند.

کار طراحی و ساخت این خودرو از مهر سال گذشته و با حضور تیمی 17 نفره در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی در مدت زمان 350 روز و با صرف هزینه 80 میلیون تومانی به پايان رسيد. این خودرو داراي موتوري با چهار سیلندر و حجم موتور 600 سی سی است. قدرت موتور این خودرو 118 اسب بخار است و سیستم تعلیق دو جناغی برای عقب و جلو، و بدنه فیبر کربن دارد که به عنوان اولین خودروی ايرانيِ دانشجویی ساخته شده، در کلاس A مسابقات فرمول یک دانشجویی جهان خواهد بود.

 

surena

surena2

surena3